Zařiďte si moderní kuchyň a investujte do kvalitního nádobí

Kuchyně dnešní doby vynikají především svojí funkčností, ergonomickým tvarem a různorodými materiály. Díky moderním technologiím můžeme přesně vidět, jak by v naší domácnosti vypadala kuchyň navržená odborníkem přímo na míru.

Začínáme návrhem

Aby nám kuchyň co nejvíce vyhovovala, je nejlepší nechat si ji sestavit přímo na míru naší domácnosti. Vžitá představa, že kuchyně na míru jsou příliš drahé, již není pravdivá. V dnešní době není problém pořídit i kuchyně levnější. Vždy se začíná zaměřením prostoru pro kuchyňskou linku a poté zakreslením půdorysu do návrhářského programu. Podle vašich požadavků i finančních možností vám v kuchyňském studiu vytvoří návrh nebo animaci.

Výběr materiálu

Nejtradičnějším materiálem je jistě dřevo. To se používá prakticky v každé části, kromě základů kuchyňské linky. Běžně používanými druhy dřeva bývají ty, které jsou v našich končinách nejsnáze dostupné. Tím je například smrk, olše nebo dub. Populárními se staly ale i některé tropické dřeviny. Jednou z nejčastějších je teak. Jelikož je pracovní deska v každodenním používání, je potřeba, aby byla vyrobena z odolného materiálu. Tím může být umělý nebo přírodní kámen. Mezi často používané přírodní kameny patří například žula nebo mramor. Pokud však nestojíte o takovouto kuchyňskou linku, je možno nahradit přírodní materiály na laminované desky.

Obklady a podlaha

Obklady musejí být vybrány tak, aby se daly snadno udržovat. Kromě toho by měly vydržet časté změny teplot způsobené vařením. I při výběru podlahy byste měli být obezřetní. Ta musí být zhotovena z takového materiálu, který je schopen vydržet každodenní vytírání.

Kvalitní kuchyňské nádobí

Kvalitní kuchyňské nádobí

Součástí kvalitní kuchyňské linky musí být i kvalitní kuchyňské nádobí, nejlépe indukční nádobí. Lidé si velmi často myslí, že na výběr kuchyňských doplňků, spotřebičů a kuchyňského nádobí už nemusí klást tak velké nároky. Ale opak je pravdou. Například kuchyňské nádobí byste měli volit takové, které vám vydrží celou řadu let nebo v lepším případě celý život. Musíte si také uvědomit, že kvalitní kuchyňské nádobí, které používáte při vaření pokrmů má vliv i na jeho výslednou chuť. Nebojte se při vaření experimentovat a vyzkoušejte i jiné typy nádobí, než které má doma každý. Co třeba pánev WOK? Už jste na ní někdy něco uvařili?

Interiér Bydlení