Ráj pro děti

Vytvořte bezpečný ráj pro děti

Nechce Váš miláček usínat v posteli sám?Nevadí, pořiďte si designové hnízdo pro celou rodinu nebo dopřejte dítku sladké sny na palubě kosmické lodi obklopené nábytkem ve stylu oblíbeného kresleného seriálu. Možností, jak udělat dětem radost, existuje spousta. Jak se v té záplavě nábytku vyznat, a hlavně co vybrat?

Pokud máte doma kojence, můžete zůstat v klidu. V prvních několika měsících si bez potíží vystačíte s apartním proutěným košíkem nebo dětskou postýlkou zaparkovanou vedle manželského lože. Nic ale netrvá věčně a zhruba od dvou let by mělo mít dítě vlastní pokojík. Pokud nechcete udělat při jeho zařizování hloupě chyby, mějte na paměti, že si estetika nemusí vždy rozumět s bezpečností.

Děti Kromě lásky potřebují hlavně dostatek volného místa, flexibilitu a útulné prostředí. Není proto nutné investovat hned od začátku do objemného nábytku. naopak. Chytřejším řešením je vybrat kvalitní lůžko a ponechat zbývající prostor volný. Podle potřeby pak pokojík můžete průběžně vybavovat solitéry sladěnými s jednoduchým designem. Na rozdíl od speciálního nábytku, který bývá zbytečně drahý a rychle se omrzí, vydrží nadčasové kousky řadu let.

Co by nemělo chybět….

Naprostým základem vybavení dětského pokoje jsou kvalitní prostorná postel, ergonomická židle, multifunkční stolek se zaoblenými hranami, bezpečné skříňky odpovídající velikosti dítěte, regály a úložné prostory na hračky. Podlaha by měla být dřevěná nebo laminátová, aby ji bylo možné snadno setřít a vyluxovat. Chybět by na ní neměl kusový měkoučký nealergenní koberes s krátce střiženým vlasem, který tlumí zvuky, hřeje a chrání dítě před nárazy.

Interiér Bydlení