Zařiďte si dům

Dům nekončí hrubou stavbou, dům se musí také zařídit

Každý z nás touží po vlastním bydlení. Pokud se rozhodnete se pro stavbu rodinného domu, musíte vyřešit řadu otázek: kde dům postavit, za co dům postavit, jak dům postavit a bezesporu i jak váš dům vybavit.

Stavba domu na klíč nebo svépomocí?

Při stavbě domu máte na výběr ze dvou možností, buď si necháte postavit rodinný dům na klíč a nastěhujete se do již hotového domu nebo ho budete stavět svépomocí. Obě tyto varianty skýtají své výhody a nevýhody, proto je zapotřebí je pečlivě zvážit a rozhodnout se pro tu, která je vám bližší. Jedno však mají obě společné a to, že stavba domu a zařizování interiéru bydlení spolu velmi úzce souvisejí.

Máte dostatek zkušeností se stavbou domu vlastními silami?

Při stavbě domu svépomocí musíte myslet nejen na to, jakými stavebními technologiemi dům postavit, ale také na to, jaký materiál kde nakoupíte, jak připojit dům na inženýrské sítě, jak dům izolovat od vlhkosti, jakou střešní krytinu, okna a dveře objednat, jaké vytápění domu zvolit apod. Starostí se stavbou domů svépomocí je velká řada, proto radíme všem, kteří mají se stavbou domu jen malé nebo vůbec žádné zkušenosti, aby přenechali tuto práci profesionálům, kteří ročně postaví stovky domů. Mezi profesionály můžeme zařadit mimo jiné i stavební firmu Ekonomické stavby s.r.o., která nabízí komplexní služby od projektování rodinného domu, vyřízení stavebního povolení, stavbu samotnou až po kolaudaci. Pokud vyberete správnou stavební firmu, pro stavbu rodinného domu nemusíte udělat téměř nic.

Završením stavby domu bývá zařizování interiéru

Pokud už váš dům stojí, je na řadě jeho zařizování. Nejde však jen o výběr kuchyňské linky, sanitárního zařízení do koupelny a na WC či nábytku do jednotlivých pokojů, ale také o výběr osvětlení, sladění interiérových doplňků s barevným provedením místností a mnoho dalšího. Teď už je jen na vás, jestli budete interiér vybavovat po svém nebo si pozvete na pomoc bytového architekta.

Interiér Bydlení