Vypěstujte si v kuchyni vlastní bylinky

Pokud jste už někdy vyzkoušeli čerstvé bylinky přímo ze zahrádky, pak víte, že se nedají srovnat s těmi, které koupíte už nasušené v supermarketu.

Vypěstovat si vlastní bylinky přitom není nic složitého, můžete je klidně pěstovat i v truhlíku v kuchyni . Potřebujete jen slunné místo u okna a trochu zeminy. Jaké bylinky se takto dají pěstovat? V podstatě všechny základní bylinky , které v kuchyni běžně používáme – tymián, bazalka, šalvěj, rozmarýn, majoránka, pažitka, petrželka, ale i máta na oblíbený letní nápoj mojito.

Většina bylinek je poměrně nenáročných, potřebují jen dostatek světla a tepla . Nejlepší je tedy pěstovat je na okně na jižní nebo západní straně domu . Nakupte pěkné květináče nebo truhlíky, drenáž, kvalitní zeminu a hnojivo a můžete se do toho pustit. Pro domácí pěstování se doporučuje koupit raději předpěstované sazenice, než se je snažit vypěstovat ze semínek. Zasazené bylinky nezapomeňte pravidelné zalévat a také zaštipovat, aby byly hezky košaté. Bylinky váš byt hezky provoní a zároveň i zútulní jeho interiér .

Interiér Bydlení