Vyměňte staré spotřebiče za nové a ušetřete

Možná to vypadá, že si nadpis trochu odporuje, ale není tomu tak. Máme na mysli výměnu starých spotřebičů s vysokou spotřebou za přístroje úspornější, díky nimž pak můžete ušetřit za elektřinu.

Vzhledem k neustále se zvyšujícím cenám elektřiny můžete koupí úspornějších spotřebičů ročně ušetřit i tisíce korun . Informaci o tom, jakou spotřebu přístroj má, najdete na takzvaném energetickém štítku . Pro jednodušší orientaci se jednotlivé elektrické spotřebiče dělí do energetických tříd, které se označují písmeny. Nejúspornější už dnes není písmeno A, ale A+++.

Kde mohu ušetřit?

Rozdíly mezi jednotlivými třídami jsou poměrně velké a při současných cenách elektřiny se rozhodně vyplatí zaměřit se na spotřebiče třídy A+++ , či alespoň A++. Za úspornější spotřebiče sice obvykle zaplatíte víc, ale vynaložené peníze se vám vrátí v podobě peněz ušetřených za elektřinu. Největších úspor samozřejmě můžete dosáhnout u přístrojů, které jsou v provozu stále, nebo poměrně často. Jedná se tedy o chladničky a mrazničky, pračky, sušičky, myčky nádobí, elektrické sporáky a trouby, ale také třeba televizory, které v řadě domácností hrají i několik hodin denně. Nově se tedy energetickým štítkem budou označovat i televize.

Interiér Bydlení