Dům ze dřeva uvnitř i zvenku

Pokud máte rádi přírodní materiály, obklopte se doma dřevem. Je příjemné na dotek i na pohled a zároveň působí velmi teple.

Přestože dnes máme při zařizování interiéru domu na výběr z řady moderních materiálů, mnoho z nás stále zůstává věrno dřevu – ať už v jeho klasické podobě, nebo jeho imitaci. Najdeme ho na podlahách, nábytku i na schodištích. Velkou výhodou dřeva je, že na pohled působí velmi měkce a teple a pomáhá tak dotvářet tepelnou pohodu domu či bytu.

Dřevěné podlahy

Co se týká podlah, můžete zvolit masiv, dýhu a nebo laminátové podlahy s designem dřeva. Pokud se do některých místností bojíte dát dřevěnou či laminátovou podlahu kvůli vysoké vlhkosti, můžete zvolit i dlažbu či linoleum imitující dřevo. Na trhu je těchto produktů opravdu bohatý výběr. Jestliže se do pokládky podlahy chcete pustit sami, možná se vám bude hodit některá z knih s praktickými radami: http://knihy.heureka.cz/f:q:podlahy/.

Dřevěný nábytek

Dřevěný nábytek se hodí podstatě do všech místností. Co se týká barevnosti, ideální je kombinovat dřevo s přírodními odstíny, které doplníte jednou dominantní barvou. Dobře se k tomu hodí třeba červená.

Dřevostavby

Dřevo ale nemusí dominovat jen interiéru, můžete z něj mít postavený celý dům. Dřevodomy v současnosti získávají na oblibě, protože jsou poměrně levné, jejich stavba je rychlá a navíc se staví suchou metodou, takže můžete stavět bez ohledu na roční období.

Interiér Bydlení