Dětský pokoj

Zařizování dětského pokoje je jistě vzrušující zážitek pro každého rodiče, na druhou stranu může být i poměrně stresující. V dnešní době je nabídka vybavení a doplňků velmi široká, při dostatku času se dá pokoj připravit tak, že ho nebude potřeba upravovat, dokud dítě nevymění dětskou postýlku za postel velkou.

Zřejmě nejdůležitější částí zařizování dětského pokoje je zajištění bezpečnosti. Z výzkumů vyplývá, že velká část dětských úrazů se stane právě v dětských pokojích, proto je potřeba k tomuto faktu přistupovat zodpovědně a nic nezanedbat. Dětská postýlka by měla mít matraci přesně na míru, aby mezi matrací a hranami postýlky nebyla žádná mezera. Hračky by měly být umístěny v jedné krabici či skříni. Velmi důležité je zabezpečení všech elektrických spotřebičů, samozřejmě elektrických zásuvek a také ošetření veškerých ostrých hran a rohů.

Vybavit místnost pro vaši ratolest není zrovnajednoduchý úkol. Zvláště miminka a batolata často „končí“ v ložnici, protože máma je prostě máma.

Podívejte se na nejnovější trendy a pak zvažte, zda nezvolíte alespoň v prvním roce dítěte nějaký kompromis.

Vytvořte bezpečný ráj pro děti

Nechce Váš miláček usínat v posteli sám? Nevadí, pořiďte si designové hnízdo pro celou rodinu nebo dopřejte dítku sladké sny na palubě kosmické lodi obklopené nábytkem ve stylu oblíbeného kresleného seriálu. Možností, jak udělat dětem radost, existuje spousta. Jak se v té záplavě nábytku vyznat, a hlavně co vybrat?

Když je mezi dětmi třeba pětiletý nebo větší věkový rozdíl, zaslouží si každé svůj vlastní pokoj. Není to pouhá rozmařilost. I když ke je to individuální a někteří sourozenci spolu mohou spokojeně bydlet třeba celý život, obecně lze říci, že děti s takto velkým věkovým odstupem mají naprosto různé požadavky.Zatímco starší si rádi přispí, malí čiperové vstávají i o víkendu velmi časně. A naopak večer starší děti chtějí být déle vzhůru a ty vzornější se třeba učí, zatímco předškoláci chodí v osm spát. V takových případech je jistá míra soukromí nezbytností a vlastní pokoj tím nejlepším řešením.

Interiér Bydlení