Dětský pokoj pro školáky

Nábytek pro školáky by měl veselý. Proto by se v dětském pokoji nemělo šetřit barvami a vybírat nábytek i tvarem a hlavně u předškoláků. Ten by měl stát i součástí dětských her. K radosti rodičů zase přispěje, pokud je nábytek spolehlivý, funkční, bezpečný, ekologický a zdravotně nezávadný.

Z nýbytku je nutné pořídit hlavně postel s kvalitní matrací, psací stůl, vhodnou židli, šatní skříň, věšák, police, krabice či kontejnery na knihy a hračky. Pokud máte dostatečný prostor, nezapomeňte také na židli nebo křeslo pro sebe. Pro čtení pohádek uvítáte pohodlné posezení i vy, popř. nějaká milá návštěva vaší ratolesti.

Dětský pokoj není odkladiště. Stejně, jako se nedoporučuje zahlcovat ho velkým množstvím nábytku je další zásadní chybou dávat do dětského pokoje starý, vyřazený nábytek. Pravda, děti si možná nový počmárají a poničí, ale jsou tyto signály obvzlášť citlivé.

Nehledě na to, že starý nábytek pravděpodobně nebude vyhovovat ani ergonomicky (dnešní děti jsou celkově vyšší než dříve), ani z hlediska bezpečnosti a hygieny.

Interiér Bydlení