Bez boulí a karambolů

Když trochu popustíte uzdu fantazii a zvolíte vhodné dekorace, může být pokoj pro nejmenší snadno čímkoli – komnatou pro princeznu, rájem pro horolezce, dívčím salonem i kajutou malého piráta. Hezký vzhled ale není vše. Správný dětský pokoj by měl poskytovat nejmenším hlavně bezpečí- Bez špetky předvídavosti ze strany rodičů se to neobjede. Zejména malé děti umí být při hraní nejen tvůrčí, ale také překvapivě vynalézavé a je dobré s tím při zařizování jejich království dopředu počítat.

Pohybová koordinace i orientace v prostoru se vyvíjejí u dětí postupně, a tak se několika boulím a karambolům určitě nevyhnete. Na vážné úrazy však dojít nemusí. Stačí pokojík šikovně upravit tak, aby malý, obyvatelům poskytoval bezpečné zázemí, i když je necháte bez dozoru. V praxi to znamená ukotvit vyšší skříně i regály pevně ke stěnám a vyhnout se proskleným dvířkům či policím ze skla. Nábytek by měl být zdravotně nezávadný, stabilní, se zaoblenými hranami a dobře opracovaný, aby nehrozilo zadření třísek Pokud takový doma nemáte, vyplatí se investovat do speciálních krytek. Zvláštní opatření si kromě rohů zaslouží také nechráněné zásuvky na elektřinu, radiátory s ostrými hranami nebo dveře trčící volně do prostoru. Lepší volbou je závěs, dveře zajíždějící do zdi či jejich shrnovací varianta.

nechcete, aby se z dětského pokoje stalo skladiště pro hromady hraček?Volte raději univerzální a nápadité kousky, které v dětech podporují tvořivost a rozvíjí se jejich smysly.

Interiér Bydlení